Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Zmiany, zmiany ach te zmiany?

Blog:  atomowka
Data dodania: 2013-10-27
wyślij wiadomość

No i stało się...

Jak już wcześniej pisaliśmy, do wyboru antonówki zostaliśmy przymuszeni "przychylnością" sąsiedzką i małą szerokością działki, aż tu nagle…

Sytuacja uległa zmianie, po wizycie naszego magicznego geodety (do wyglądu czarodzieja brakuję mu tylko kapelusza, różdżkę już ma…). Nowe ustalenia dają nam około 70 cm do 1 m na szerokości domu co dla antonówki jest wygraną na loterii. Teraz tylko zaczynają się schody…

Pytanie do Was – ile razy wy zmienialiście projekt domu?

My stoimy przed mocnym dylematem. Antonówka już siedzi w naszych głowach, mamy już swoją wizję, widzimy to. Od początku chcieliśmy mały dom- poniżej 100 m , pojawiły się jednak nowe możliwości, które powinniśmy wykorzystać, chyba…

Pytanie do doświadczonych i zaprawionych w boju budowniczych – jak z Waszego punktu widzenia lepiej wykorzystać powierzchnię małego domu – chodzi przede wszystkim o powierzchnię parteru – czy z praktycznego punktu widzenia potrzebny jest dodatkowy mały pokój, czy lepiej wykorzystać większą otwartą przestrzeń na salon…?

Poniżej zamieszczamy dla porównania dwa plany i prosimy o rady, które rozmieszczenie pomieszczeń jest dla Was rozsądniejsze?

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

Dzięki za wszelkie rady!

8Komentarze
Data dodania: 2013-10-27 22:01:10
na pierwszy rzut oka projekty prawie identyczne :) ja bym zdecydowała się na Rododendrony 11 :) a to dlatego, że mają pokój -gabinet na dole. Na starość jak znalazł :) Z pokoju na dole można zrobić też gabinet- pokój dla gości - jeżeli o starości jeszcze nie myślicie :) Chyba, że potrzebny Wam duży salon- to wtedy Antonówka :) powodzenia w wyborze!!! decyzja na całe życie :) więc bawcie się dobrze :) :) :)
odpowiedz
Data dodania: 2013-10-27 22:07:51
Kobiece spojrzenie:) Twoje przemyślenia dokładnie odzwierciedlają to nam czym się zastanawiam - przydałby się gabinet albo pokoik dla przyjezdnych!:)
odpowiedz
Odpowiedź do agnieszkaluton
Data dodania: 2013-10-28 17:17:52
projektów tysiące- ciężko się zdecydować, bo wszystko ma swoje plusy i minusy :) a moja opinia - no cóż, typowe kobiece spojrzenie :)
odpowiedz
Odpowiedź do atomowka
Data dodania: 2013-10-27 22:13:02
Myślę, że musicie na spokojnie sami rozważyć co spełni Wasze oczekiwania bo ile ludzi tyle opini. Mieliśmy dokładnie ten sam dylemat bo też mamy wąską działkę ale nas nie ograniczał metraż. Ostatecznie postawiliśmy na duży salon z jadalnią na parterze i 4 pokoje na poddaszu z czego jeden ma być gabinetem. Polataj z miarką po obecnym domu/mieszkaniu i zobacz czy taka poierzchnia jest dla Ciebie ok czy nie i wtedy zdecyduj. P.S. Idealnego rozwiązania nie ma nigdy niestety...
odpowiedz
Data dodania: 2013-11-03 10:39:47
My od początku byliśmy zakochani w antonówce (mamy dużą działkę, więc to nie była przeszkoda) Teraz jednak myślę sobie, że trochę brakuje nam jednego pokoju...! Jednak nie wyobrażam sobie małego salonu. Nawet nasz czasami wydaje mi się za mały.
odpowiedz
Data dodania: 2014-01-31 09:05:22
Witam Kochani,my budujemy Rododendrona. Jesteśmy niestety ograniczeni wąską działką i ten projekt nam najbardziej podpasował.Zmieniliśmy tam dość dużo, dom wydłużyliśmy o metr.Na parterze ten mały pokoik przenieśliśmy na przód domu, a gospodarcze na tył w miejsce pokoju (pokoik musi być na starość:).Poza tym zrezygnowaliśmy ze wszystkich okien dachowych i balkonów, których się raczej nie używa.Na razie mamy SSZ,ale muszę wstawić aktualne fotki,pozdrawiam:)
odpowiedz
Data dodania: 2014-01-31 21:13:23
wielkość domu
Wielkie dzięki wiadomość ! wow pierwszy raz widzę na zdjęciach z waszej budowy jaki to maleńki dom :) Czekamy z niecierpliwością na więcej zdjęć. Z ciekawości w jakim rejonie ta budowa?
odpowiedz
Odpowiedź do bobekola-rododendron
Data dodania: 2014-02-02 19:03:15
No,może aż taki malutki to on nie jest,ale duży też nie,uwierz mi. Inaczej to wszystko wyglądało na projekcie w internecie, a zupełnie co innego po wybudowaniu. My się budujemy koło Gorzowa Wlkp.tj.lubuskie.
odpowiedz

Inteligentny Dom

Blog:  atomowka
Data dodania: 2013-10-24
wyślij wiadomość

Witam Ponownie

 

Czy ktoś z Was instalował w domu systemy inteligentne? 

Natknąłem się ostatnio na : http://www.fibaro.com/pl/system-fibaro

Chciałbym dowiedzieć się od strony praktycznej czy to tylko taki bajer czy faktycznie przydatnę rozwiązanie?

Na jakim etapie budowy trzeba myśleć już o takim rozwiązaniu?

Jak bardzo zwiększa to koszty?

blog budowlany - mojabudowa.pl

Wygląda to rewelacyjnie... 

15Komentarze
piekar  
Data dodania: 2013-10-24 11:03:57
Kiedyś oglądałem ten system mozna to zamontowac w sumie nawet jak juz dom jest wykonczony.. ja sobie narazie odpuscilem bo zakup samej centralki to jest nic w porownaniu do reszty czujnikow itp :) ale ogolnie zajebista sprawa :)
odpowiedz
Data dodania: 2013-10-24 11:11:50
mocno mnie to kusi :) dużo możliwości, szczególnie w rozwiązaniach dla domu. Własnie pytanie czy da się ominąć nakładki na gniazdka itp na rzecz rozwiązań bardziej ukrytych czujników itp. Zastanawiam się w jaki sposób jest to sprzężone z innymi systemami i czy nie wymusza zastosowania konkretnych rozwiązań.
odpowiedz
Odpowiedź do piekar
Data dodania: 2013-10-24 11:09:13
Kto ma być bardziej inteligentny? Wy czy dom? :) Pozdrawiam i życzę powodzenia :)
odpowiedz
Data dodania: 2013-10-24 11:17:40
Tutaj się z tobą @zoja-luxor nie mogę zgodzić choć faktycznie nazwa tych systemów jest mocno przesadzona i skierowana na marketing. Skłaniam się bardziej do określenia tego systemu jako "dom praktyczny".
odpowiedz
Odpowiedź do zojaluxorg2
Data dodania: 2013-10-24 11:51:14
To lepsze określenie ;) Też planujemy trochę elektroniki w domu, ale chcemy tym sami sterować.
odpowiedz
Odpowiedź do atomowka
Data dodania: 2013-10-24 11:24:50
Przed rozpoczęciem budowy,kręcilismy sie koło tego.Mój mąż bardzo lubi takie gadżety,tylko potem nie ma komu czytać instrukcji:))))Koszt to ok.20tyś i trzeba myśleć na etapie elektryki.Stwierdziliśmy,że sobie odpuszczamy,bo mamy taką pracę,że jesteśmy blisko domu,więc będziemy sterowali "ręcznie".Pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2013-10-24 11:37:30
Dzięki wielkie za informację, choć trochę mnie przytkało przy cenie :) ale czas sie przyzwyczajać.
odpowiedz
Odpowiedź do madera1m
Data dodania: 2013-10-24 12:28:12
Też się tym interesowałem i nawet zacząłem wszystko sobie planować ale odpuściłem... Mega mocno lubię techniczne nowinki i kiedyś jak marzyłem o budowie domu stwierdziłem, że będę to miał na pewno, tylko po co? Ile razy na dobę, w tygodniu, miesiący w roku zmienia się temp pomieszczeń? A może rekuperacją? Roletami? Owszem zgodzę się że czujnik np zalania wyśle Ci sms że coś jest nie tak, ale to można zrobić na zwykłym osprzęcie elektrycznym, np poprzez instalację alarmową... A zdalne gotowanie wody na herbatę to już przesada jak u Orwella....
odpowiedz
Data dodania: 2013-10-24 12:44:29
To chyba trzeźwe spojrzenie na tą kwestię. Widzę mamy podobnie jeśli chodzi o technologię ale ja jeszcze nie odpuszczę. W 100% masz racje co do regulowania temperatury/rekuperacji czy sms o zalaniu ale widzę szereg dość pożytecznych funkcjonalności, np: - kamery (nie musi być do tego system "inteligentnego" domu) - czujniki antywłamaniowe itp, połączone z kamerkami - dobra rzecz - Jeśli chodzi o temperaturę to raczej automatyka a czasami tylko modulacja w przypadku zapalenia w kominku itp - odłączanie obwodu w przypadku zwarcia - wyłączanie światła w przypadku braku ruchu - monitoring zużycia energii - prądu,wody, gaz. Myślę, że można byłoby jeszcze wymyślać. Prawda jest taka że spokojnie bez tego wszystkiego można sobie poradzić kwestia tylko czy jest to realne udogodnienie czy tylko "bajer"
odpowiedz
Odpowiedź do vonmlody
madic27  
Data dodania: 2013-10-24 12:42:46
dla megazapracowanych inwestorów i z kasiorka jak znalazł.kurde kasiorka to nie problem ale po pierwsze ja chce sie związać z domem a nie wszystko tylko placem dotknąc i zrobione.to moje zdanie choc wygląda to rewelacyjnie.pozdrawiam...
odpowiedz
Data dodania: 2013-10-24 18:44:04
fibaro
Witam Też się interesowałem tym systemem. Jest on całkowicie i TYLKO bezprzewodowy. Montować go można kiedy się chce ale lepiej żeby były wcześniej zamontowane głębsze puszki elektryczne w ścianach tak na wszelki wypadek. Koszt instalacji liczony tak na okrętkę to 2000 zł za centralkę i średnio po 250 zł za każdy element zamontowany sterujący lub pomiarowy w systemie. Elementy np. ze ściemniaczami trochę drożej. Możliwości bardzo duże i bardzo przyjazne programowanie i interfejs użytkownika, dostęp z internetu itp. Ale ja może jestem tradycjonalistą lecz wolę system kablowy dlatego zrezygnowałem i szukam coś innego.
odpowiedz
Data dodania: 2013-10-24 18:56:50
komunikacja
A wiesz może w jaki sposób urządzenia komunikują się z centralką? bluetooth, irda, wi-fi?
odpowiedz
Odpowiedź do aldentesaba
Data dodania: 2013-10-24 19:41:38
Wszystko idzie po WiFi
odpowiedz
Data dodania: 2013-10-25 08:06:53
tak z ciekawości, dlaczego nie ufasz wi-fi? i wolisz wszystko na kablu?
odpowiedz
Odpowiedź do aldentesaba
Data dodania: 2013-10-25 19:57:12
a tak jakoś w sumie bez konkretnego uzasadnienia. Uważam połączenie kablowe za pewniejsze lecz dowodów na to nie mam, a z budową jestem na etapie, że mam czas żeby położyć te kilka kilometrów kabelków. Jakbym był już po tynkach to nie miałbym wyboru ale jeszcze mam. Jedyne uzasadnienie mojego stanowiska to to, że w sprawnym kablu sygnał zawsze się pojawi, a po WiFi sygnał wysyłasz ale czy dojdzie? to tak jak z każdym sygnałem radiowym i sieciowym w telefonach. Niby zawsze powinien być ale jak chcesz zadzwonić to się okazuje BRAK SIECI.
odpowiedz
Odpowiedź do atomowka

Ekipa Budowlana

Blog:  atomowka
Data dodania: 2013-10-20
wyślij wiadomość

Witajcie

 

Obecny etap - czyli "papierkologia" skłania nas do załatwienia spraw do przodu. Pierwszą rzeczą nad, która się zastanawiamy i o której dobrzę będzie pomyśleć z wyprzedzeniem to ekipa budowlana. Wiadomo, że te dobre należy rezerować ze sporym wyprzedzeniem.

Gorąca prośba do inwestorów (jak to ładnie brzmi) z okolic Krakowa, jeśli możecie polecić ekipe budowlaną, która po prostu dobrze pracuję, jest rzetelna i można jej zaufać dajcie proszę znać. 

Będziemy wdzięczni za każdą radę w tym zakresie. 
Poniżej nasze przykładowe pytania:

Jaka powinna być cena przy takim projekcie?
Czy jedna ekipa powinna być od wszystkiego?
Jaki czas realizacji poszczególnych etapów?
Czy ktoś powinien dodatkowo (osoba z zewnątrz)sprawdzać jakość i poprawność wykonanych prac, nadzór nad budową?
Lepiej zapłacić więcej i mieć spokój czy szukać pod kątem ekonomicznym?

Nie ukrywam, że nie jesteśmy ekspertami budowlanymi, nie mamy doświadczenia ani wiedzy dlatego też chcemy pozostawić to osobom, które mają wymagane kompetencje.

Jesteśmy młodym małżeństwem, za 7 dni będziemy obchodzić pierwszą rocznicę :) i staramy się podejść do tego tematu z maksymalnym profesjonalizem już od początku, zobaczymy co z tego wyjdzie dalej :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

no i może lepiej żeby to tak ^ nie wyglądało

2Komentarze
Data dodania: 2013-10-22 20:07:45
Będzie dobrze - grunt to dobre podejście. Trzeba się dobrze zastanowić i czasem warto przemyśleć sprawę tysiąc razy niż potem żałować. My też nie jesteśmy ekspertami i pewnie nie będziemy, ślub dopiero w lipcu, więc uczymy się ,,wszystkiego" hehe ;) Powodzenia!
odpowiedz
Data dodania: 2013-10-23 22:36:08
Dziękujemy za pozytywną energię! Macie piękny projekt i dużo już za Wami! Dla nas to narazie biała karta, którą szybko chcemy zapełnić! Jak czytamy Wasze wpisy to dostajemy powera do działania! Fajnie, że jest takie środowisko ludzi wspierających się we wspólnych działaniach! Aaa ślub super przezycie! :):)POLECAMY! heh:)
odpowiedz
Odpowiedź do bulatowie

Dlaczego atomówka?

Blog:  atomowka
Data dodania: 2013-10-20
wyślij wiadomość

Witamy!

Początkowo w planach był duży, 130 metrowy dom z garażem, jednak zderzenie z rzeczywistościa szybko rozwiało nasze marzenia.

Zostaliśmy skazani na plan "Dom w Antonówkach" z powodu  szerokości działki (w najszerszym punkcie 16 metrów, 17 centymetrów) oraz "życzliwości" sąsiadów. 

Obecnie cały czas czekamy na WZ, kluczowe decyzję jednak zostały  już podjęte. Mamy mocną nadzieje korzystać na poradach ludzi, którzy są już na dalszych etapach budowy i dzielić się z innymi naszymi wątpliwościami i problemami.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Tak własnie wygląda nasza wymarzona atomówka!

Mocnym plusem tego planu jest rozlokowanie pomieszczeń, mamy skromną nadzieję że dzięki radom innych antonowiczów zyskamy jeszcze dodatkowe przestrzenie

blog budowlany - mojabudowa.pl







PARTER

1. Wiatrołap - 1.82 m²
2. Hol - 3.45 m²
3. Kuchnia - 7.27 m²
4. Salon + Jadalnia - 31.15 m²
5. Schody - 4.7 m²
6. Toaleta - 1.71 m²
7. Kotłownia - 3.23 m²

 

 

 

 

blog budowlany - mojabudowa.pl








PODDASZE

1. Hol - 3.93 m²
2. Łazienka - 4.25 m²
3. Pokój - 7.2 m²
4. Pokój - 7.78 m²
5. Pokój - 14.16 m²

5Komentarze
Data dodania: 2013-10-20 21:21:26
projekt ładny i funkcjonalny także taki wyrok może być :) życzę aby się w miarę bezproblemowo budowało i owocnego blogowania :)
odpowiedz
Data dodania: 2013-10-20 21:29:15
Dziękujemy za wsparcie, na tą chwilę mamy już dość dużo problemów, a wiemy że to dopiero początek...
odpowiedz
Odpowiedź do seleneyria
Data dodania: 2013-10-20 22:14:50
Cierpliwości , cierpliwości , cierpliwości i wytrwałości życzę :))))
odpowiedz
Data dodania: 2013-10-21 09:54:14
Dzięki, przyda się. Rady od wprawionych "w boju" zawsze mile widziane :)
odpowiedz
Odpowiedź do pogodna25
irmag  
Data dodania: 2013-10-25 11:57:04
Witam kolejną Antonóweczkę na blogu :) My też budujemy Antonówkę tylko wersję 2 G. Też mamy wąską działkę i ten projekt nam podpasował, ale w końcu wybraliśmy jednak tą większą.
odpowiedz
atomowka
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 36434
Komentarzy: 156
Obserwują: 19
On-line: 9
Wpisów: 23 Galeria zdjęć: 46
Projekt DOM W RODODENDRONACH 11 (N)
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Kraków
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2016 marzec
2016 luty
2015 marzec
2015 luty
2014 sierpień
2014 lipiec
2014 maj
2014 marzec
2014 luty
2014 styczeń
2013 grudzień
2013 październik

OBECNIE NA BLOGU
3 niezalogowanych użytkowników